دانلود با لینک مستقیم فایل(472- تحلیل رفتار دینامیكی حفرات زیرزمینی عمیق با استفاده از روش المانهای مرزی)

مشخصات نویسندگان مقاله تحلیل رفتار دینامیکی حفرات زیرزمینی عمیق با استفاده از روش المانهای مرزی محمد رحیمیان - دانشیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تهران سلمان رضازاده بقال - کارشناس ارشد سازه دانشگاه تهران بابک امیدوار - استادیار دانشکده محیط زیست د472- تحلیل رفتار دینامیكی حفرات زیرزمینی عمیق با استفاده از روش المانهای مرزی|50061268|zqj|
472- تحلیل رفتار دینامیكی حفرات زیرزمینی عمیق با استفاده از روش المانهای مرزی

مشخصات نویسندگان مقاله تحلیل رفتار دینامیکی حفرات زیرزمینی عمیق با استفاده از روش المانهای مرزی

محمد رحیمیان - دانشیار دانشکده مهندسی عمران دانشگاه تهران
سلمان رضازاده بقال - کارشناس ارشد سازه دانشگاه تهران
بابک امیدوار - استادیار دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران


چکیده مقاله:

برای بررسی رفتار لرزه ای حفراتی که در عمق زمین قرار گرفته اند نیاز به مدلسازی محیط بینهایت خاک و حل معادله انتشار امواج با توجه به هندسه و مرز این حفرات می باشد. این حفرات در محیط های با سختی زیاد مانند سنگ که نیازی به دیواره نیست، ساخته می شوند و یا به طور طبیعی شکل گرفته اند. با توجه به محیط بینهایت خاک تنها کافی است معادله انتشار امواج با مدلسازی مرز حفره با استفاده از روش عددی المان مرزی حل شود. با حل معادلات انتگرال مرزی حاصل به روش عددی و ارضای شرایط مرزی(در سطح داخلی حفره بردارهای تنش برابر صفر می باشند) بردار تغییر مکانهای مرز حفره حاصل می گردد و بدین ترتیب رفتار لرزه ای حفره ، مورد ارزیابی قرار می گیرد.


کلیدواژه‌ها:

محیط بینهایت - مدلسازی حفره - المان مرزی - فضای سه بعدی - فضای فرکانسی - تحلیل دینامیکی


نحوه استناد به مقاله:

در صورتی که می خواهید در اثر پژوهشی خود به این مقاله ارجاع دهید، به سادگی می توانید از عبارت زیر در بخش منابع و مراجع استفاده نمایید:


رحیمیان, محمد؛ سلمان رضازاده بقال و بابک امیدوار، ۱۳۸۸، تحلیل رفتار دینامیکی حفرات زیرزمینی عمیق با استفاده از روش المانهای مرزی، هشتمین کنگره بین المللی مهندسی عمران، شیراز، دانشگاه شیراز


در داخل متن نیز هر جا که به عبارت و یا دستاوردی از این مقاله اشاره شود پس از ذکر مطلب، در داخل پارانتز، مشخصات زیر نوشته می شود.
برای بار اول: (رحیمیان, محمد؛ سلمان رضازاده بقال و بابک امیدوار، ۱۳۸۸)
برای بار دوم به بعد: (رحیمیان؛ رضازاده بقال و امیدوار، ۱۳۸۸)